Søndag kveld var lista over dei som går vidare til UKM-festivalen i Bergen 28.–29. april klar.

Fagpanelet har hatt ein stor oppgave framfor seg.

– Det var veldig mange bra prestasjonar, sjølv om mange sjølvsagt har litt dei kan jobba vidare med. Det skal dei få gode tilbakemeldingar på, seier Raknes.

LES OGSÅ: – Håpar bilda mine gir folk noko 

– Det er litt av grunnen til at dei er med her, at dei skal få stå på ei scene og få med seg erfaring, seier han.

I bildelinken under kan du lesa meir om kva fagpanelet meiner om årets UKM i Nordhordland.

Vidare nedover finn du komplett liste og bilde over dei som går vidare til fylkesmønstringa.

Desse gjekk vidare til fylkesmønstringa:

Musikk:

 

Goda Levickaite med songen «I`m not the only one»

 

Cathrine Høgquist med songen «How far I`ll go»

 

Linn Therese Solheim med songen «Scared to be lonely»

 

Kristin Kjeilen med songen «Toxic»

 

Synne Io ( Synnemio) med songen «Swim Good»

 

Victoria Birkeland med sonen «Turning tables»

 

Runar og Torstein Paulsen med songen «Photograph»

Bandet Amnesia med songen «Bye, bye Johnny» med deltakere Aina Helland, Elise Eide, Linnea Opdahl, Magnus Johansen, Marcus Sakseide og Vegard Stople

Aron Jasperr Lona med sjølvskreven song «Diamonds dont bend»

 

Sofie Marøy med songen «When we were young»

André Fresvik Klausen med sjølvskreven song «Captivate»

Dans:

Michelle G.Hansen, Hip hop

Kunst:

 

Katinka Halland med bildet «Piraya»

Christin Holsen med bildet «Sonic the hedgehog SteamPunk»

Teater:

RUST- Radøy ungdomsteater med sjølvskreven musikal «Nema». 

Deltakarar: Aron Jasperr Lona, André Fresvik Klausen, Robin Hella, Sebastian Hegna, Elise Undheim Eide, Daniel Gjeldsvik Kaland, Marco Johnsen Silva.

Media:

Remy Stordal

Konferansierer:

Rebecca Sætre

Sophie Zizas

Urg ( ungdomens referansegruppe)

Ida Amalie Sæbø Thomassen

Unge arrangørar:

Maria Murberg

Jonas Askeland

Kristin Vågenes

Steffen Vestheim Sævdal

Mia Wergeland Roos

Tord Veland Erichsen

Jakub Matuszewski

AleksanderRikstad