Ho toppar Ap-lista

Fylkesordførar i Hordaland, Anne Gine Hestetun (Ap).

Fylkesordførar i Hordaland, Anne Gine Hestetun (Ap). Foto:

Vestland Ap si nominasjonsnemnd har no levert sitt første listeframlegg.

DEL

(Firdaposten) I dag har nominasjonsnemnda levert første listeframlegg til valet 2019. Anne Gine Hestetun og Arve Helle er foreslått på dei to øvste plassane, skriv Vestland Ap i ei pressemelding.

- Anne Gine og Arve er politikarar med brei erfaring, skriv partiet vidare.

No har kommunepartia frist til 1.desember med å handsame listeframlegget, og 26. og 27.januar er det program- og nominasjonsmøte på Sunnfjord Hotel i Førde.

Nina Bognøy frå Lindås er innstilt på ein 9. plass på lista.

Nina Bognøy (Ap) er innstilt på niandeplass på Arbeidarpartiets liste til fylkestingsvalet.

Nina Bognøy (Ap) er innstilt på niandeplass på Arbeidarpartiets liste til fylkestingsvalet. Foto:

Her er lista:

(Namn, fødselsår, heimkommune)

1. Anne Gine Hestetun, 1962, Bergen

2. Arve Helle, 1971, Fjaler

3. Jannicke Clarke, 1981, Askøy

4. Emil Gadolin, 1992, Bergen

5. Karianne Torvanger, 1978, Kinn

6. Stian Davies, 1995, AUF

7. Kine Dale, 1985, Bergen

8. Torbjørn Vereide, 1989, Gloppen

9. Nina Bognøy, 1971, Alver

10. Roald Kvamme, 1957, Bergen

11. Linda Merkesdal, 1973, Voss

12. Rasmus Rasmussen, 1986, Bergen

13. Senea Sabanovic, 1990, Sogndal

14. Per Jarle Valvatn, 1966, Stord

15. Katrine Johannessen, 2000, AUF

16. Johannes Bysheim, 1977, Osterøy

17. Kristin Maurstad, 1980, Stad

18. Kjell Håland, 1949, Bergen

19. Sandra Tenud, 1998, AUF

20. Eirik Haga, 1957, Vaksdal

21. Larisa Hollund, 1978, Bergen

22. Henrik Oppen, 1957, Høyanger

23. Helen Hjertaas, 1967, Kinn

24. Olav Magnus Hammer, 1968, Jondal

25. Kari Bernadini, 1967, Bergen

26. Odd Atle Stegegjerdet, 1958, Luster

27. Synnøve Solbakken, 1957, Kvinnherad

28. Tommy Aaretun, 1990, Bergen

29. Siv Bakken, 1961, Årdal

30. Idar Martin Herland, 1971, Bergen

31. Katarina Rosø, 1991, AUF

32. Harald Bjarte Reite, 1966, Sunnfjord

33. Linn Raaheim-Nordfonn, 1991, Øygarden

34. Roberto Tanaia, 1956, Bergen

35. Eli Hansen Moen, 1973, Luster

36. Dag Rune Mo, 1956, Kvam

37. Gro Berge, 1965, Bergen

38. Stig Ove Ølmheim, 1989, Sogndal

39. Solfrid Horne Mo, 1957, Ullensvang

40. Andreas Jansen, 1996, AUF

41. Ruth Sølvi Brudvik, 1947, Bergen

42. Håkon Myrvang, 1953, Sunnfjord

43. Inga Margrethe Fagerbakke, 1985, Austevoll

44. Torgeir Toppe, 1959, Bergen

45. Ingvild Kaland, 2000, AUF

46. Gisle Hesjedal, 1975, Bjørnafjorden

47. Rita Ørnehaug, 1969, Hyllestad

48. Torbjørn Reigstad, 1965, Bergen

49. Nina Glesnes, 1962, Øygarden

50. Bjørn Moheim, 1967, Vik

51. Elisa Sunde, 1983, Bergen

52. Øyvind Hardeland, 1953, Kvinnherad

53. Henny Kristin A. Navarsete, 1981, Leikanger

54. Tormod Valaker, 1947, Bergen

55. Katrin Ankervold, 1967, Stord

56. Christian Sønstlien, 1989, Årdal

57. Kari Marie Nygard, 1952, Bergen

58. Helge Haukeland, 1953, Masfjorden

59. Kristin Sagerøy Råsberg, 1973, Høyanger

60. Aron Yemane Hagos, 1995, Bergen

61. Margrethe Aven Storheim, 1972, Alver

62. Bjørnar Førde, 1959, Bremanger

63. Natacha Vallebona Rivera, 1972, Bergen

64. Lars Mossefinn, 1954, Voss

65. Kari Foseid Aakre, 1952, Osterøy

66. Hans Petter Gilleshammer, 1964, Stad

67. Jette Lunemann Hansen, 1954, Bergen

68. Frode Kupen, 1977, Kinn

69. Kjersti Valland, 1986, Kvam

70. Tore Fredriksen, 1958, Bergen

71. Greta Rød, 1967, Kvinnherad

Artikkeltags